Ogłoszenia Duszpasterskie


OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 

Niedziela Chrztu Pańskiego 13. I. 2019

 

Przewóz 2019 r

 


1.    

Dziękuję za troskę o Kościół mieszkańców z ul. Wojska Polskiego gr.II.  W tym tygodniu o to proszę mieszkańców z ul. Wojska Polskiego gr.III i Kwiatowa. Szczęść Boże w tej trosce.


2.    

W tym tygodniu będziemy wspominać;


·       

13. I. – niedziela – Chrzest Pański


·       

17. I. – czwartek – Św. Antoniego opata


·       

19. I. – sobota – Św. Józefa Pelczara Bp.


3.    

W dzisiejszą niedzielę Kościół wspomina Chrzest Pana Jezusa. Niech to będzie dla nas okazją do przypomnienia  sobie prawd związanych z przyjęciem sakramentu chrztu świętego. My też zostaliśmy przez Chrzest  włączeni do wspólnoty Kościoła i od tej pory za tworzenie tej wspólnoty jesteśmy wraz z innymi współodpowiedzialni. Niedziela Chrztu Pańskiego przypomina także, że chrześcijańscy rodzice nadają swoim dzieciom imiona, które są święte, aby dziecko miało świętego patrona w niebie. Kierowanie się w tym względzie tylko wymogami mody, może być sygnałem słabych związków z Kościołem albo zaniku wiary rodziców tych dzieci.  


4.    

Dziś kończy się okres Bożego Narodzenia, ale w naszej parafii nadal on trwa aż do Matki Bożej Gromnicznej, czyli do 2. II. niech stoją choinki i śpiewajmy Kolędy.


5.    

Dzień Judaizmu w Polsce w czwartek 17. I.


6.    

Natomiast od piątku rozpoczyna się tydzień o Jedność Chrześcijan.


7.    

Za tydzień w niedzielę Dzień Babci a w poniedziałek Dzień Dziadka. Wszystkim naszym drogim Seniorom składam serdeczne życzenia obfitości łask Bożych a tych, których już Pan zabrał, obejmujemy gorącą modlitwą prosząc dla nich o radość wieczną. Z wielką miłością i dobrocią patrzymy na nasze babcie i dziadków, dziękując im za przekazany nam dar wiary św. Pamiętajmy, zatem o babciach i dziadkach w ich święto nie tylko wręczając im drobne upominki i dowody sympatii, ale nade wszystko w modlitwie. U nas za babcie i dziadków będziemy modlić się na Mszy Św. 19. I. o 16.00 w sobotę. Po Mszy Św. zapraszam na plebanie na ciacho i kawę.


8.    

Zdarza się, że jakieś uroczystości przypadają na piątek. Wystarczy poprosić o dyspensę na dany dzień i biesiadujący nie popadają w grzech spożywając pokarmy mięsne.


9.    

Zapraszam wszystkich; dzieci, młodzież i dorosłych do podejścia do Szopki Betlejemskiej i tak duchowo nawiedzić Świętą Rodzinę.


10.                      

Zapraszam do Aniołka. Jest Niedziela, ciekawe książki, gromnice.


11.                      

Pamiętajmy o podjętej decyzji remontu w Przewozie i Bóg zapłać za ofiary.


12.                      

Intencje Mszy Św. w tym tygodniu. Proszę sprawdzić.


13.                      

Wszystkim, Którzy w najbliższym tygodniu będą obchodzić swoje Urodziny, Imieniny czy różnego rodzaju Jubileusze życzę Błogosławieństwa Bożego.


14.                      

Polećmy Bogu jeszcze raz intencje Mszy Św.


15.                      

Życzę Wszystkim szczęśliwej niedzieli i niech Jezus czuwa nad nami.