Ogłoszenia Duszpasterskie


OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 

Niedziela Chrztu Pańskiego 7. I. 2018

 

Przewóz 2018 r


1.    

Składam podziękowanie za przygotowanie naszej świątyni do niedzielnej Mszy św. Dziękuję więc mieszkańcom z ul. Wojska Polskiego gr. I. Natomiast troskę o kościół obejmą mieszkańcy z ul. Wojska Polskiego gr. II. Szczęść Boże w tej trosce.


2.    

W tym tygodniu będziemy wspominać;


·       

7. I. – niedziela – Chrzest Pański


·       

13. I. – sobota – Św. Hilarego


3.    

W dzisiejszą niedzielę Kościół wspomina Chrzest Pana Jezusa. Niech to będzie dla nas okazją do przypomnienia  sobie prawd związanych z przyjęciem sakramentu chrztu świętego. My też zostaliśmy przez Chrzest  włączeni do wspólnoty Kościoła i od tej pory za tworzenie tej wspólnoty jesteśmy wraz z innymi współodpowiedzialni. Niedziela Chrztu Pańskiego przypomina także, że chrześcijańscy rodzice nadają swoim dzieciom imiona, które są święte, aby dziecko miało świętego patrona w niebie. Kierowanie się w tym względzie tylko wymogami mody, może być sygnałem słabych związków z Kościołem albo zaniku wiary rodziców tych dzieci.  


4.    

Dziś kończy się okres Bożego Narodzenia, ale w naszej parafii nadal on trwa aż do Matki Bożej Gromnicznej, czyli do 2. II. niech stoją choinki i śpiewajmy Kolędy.


5.    

Kolęda zakończona. Na kolędę dodatkową proszę przyjść do zakrystii w sprawie ustalenia terminu.


6.    

Zdarza się czasami, że jakieś uroczystości przypadają na piątek. Niektórzy mają obawy i słusznie jak w piątek podąć mięso, wędliny. Wystarczy podejść do mnie i poprosić o dyspensę, czyli jednorazowe zezwolenie na spożywanie pokarmów mięsnych bez obaw popadania biesiadujących w grzech. Na uroczystości ogłosić, że jest Dyspensa od pokarmów mięsnych. Pamiętajmy, zatem że w każdy piątek obowiązuje post od pokarmów mięsnych oraz zakaz urządzania zabaw i dyskotek oraz brania w nich udziału.


7.    

Zapraszam wszystkich; dzieci, młodzież i dorosłych do podejścia do Szopki Betlejemskiej i tak duchowo nawiedzić Świętą Rodzinę.


8.    

Zapraszam do Aniołka. Jest Niedziela, ciekawe książki, gromnice.


9.    

Pamiętajmy o podjętej decyzji remontu w Przewozie i Bóg zapłać za ofiary.


10.                      

Zapraszam na stronę internetową naszej parafii. Jest zamknięty rok 2017. Dziękuję szczególnie P. Bogdanowi Klikuszowian za zdjęcia a Mateuszowi Wróblewskiemu za prowadzenie strony internetowej. To czynią bezinteresownie. Zdjęcia też robili Magdalena Trzybińska Adam Kubiak a Iga Jabłonowska wklejała na stronę.


11.                      

Za tydzień na Mszy o 10.30 ze śpiewem Kolęd wystąpi Odnowa w Duchu Św. z Nowogrodu.


12.                      

Intencje Mszy Św. w tym tygodniu. Proszę sprawdzić.


13.                      

Zapowiedzi.


·       

Patryk Dzięgielewski zam Przewóz  i Gabriela Dobrzańska zam Rościce.


14.                      

Wszystkim, Którzy w najbliższym tygodniu będą obchodzić swoje Urodziny, Imieniny czy różnego rodzaju Jubileusze życzę Błogosławieństwa Bożego.


15.                      

Polećmy Bogu jeszcze raz intencje Mszy Św.


16.                      

Życzę Wszystkim szczęśliwej niedzieli i niech Jezus czuwa nad nami.