Ogłoszenia Duszpasterskie


OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 

     XXVIII Niedziela Zwykła 14. X. 2018

 

Przewóz 2018 r.


 1. Dziękuję za troskę o Kościół mieszkańcom Dobrochowa gr.I od Straszowa. W tym tygodniu o to proszę mieszkańców Dobrochowa gr.II od Włochowa. Szczęść Boże w tej trosce.

 2. W tym tygodniu będziemy wspominać;


·        

15. X. – poniedziałek – Św. Teresy od Jezusa


·        

16. X. – wtorek – Św. Jadwigi Śląskiej


·        

16. X. – wtorek – 40 rocznica wyboru JPII


·        

17. X. – środa – Św. Ignacego Antiocheńskiego


·        

18. X. – czwartek – Św. Łukasza Ewangelisty


·        

20. X. – sobota – Św. Jana Kantego


 1. Dziś początek Tygodnia Misyjnego.

 2. Zbliżają się dni modlitw za naszych zmarłych. Kartki na Wypominki można otrzymać przy wyjściu z kościoła. Kartki z wypominkami za zmarłych można składać w kancelarii lub w zakrystii. Proszę, aby pisać wyraźnie a najlepiej drukowanymi literami. Imiona zmarłych proszę pisać w pierwszym przypadku. Jeśli to mężczyzna to Józef a jeśli to kobieta to Józefa. Proszę zaznaczyć na kartce gdzie maja być wyczytane Wypominki. Wypominki w Straszowie i Sobolicach będą przez wszystkie niedziele listopada przed Msza św. W Przewozie w tygodniu do 28 XI. 1. XI będę modlił się za wszystkich zmarłych. W tym dniu nie będę czytał Imion zmarłych.

 3. Zbliżają się dni modlitw za naszych zmarłych. Pójdziemy na cmentarze zapalimy znicze położymy kwiaty, ale nie zapomnijmy o najważniejszym, czyli o modlitwie i Komunii św. w ich intencji. Zapraszam do spowiedzi abyśmy dali naszym zmarłym to co jest najważniejsze, czyli Komunię św. Spowiedź codziennie przed Msza Św.

 4. Gdyby pogoda okazała się deszczowa to Msza św. będzie w kościele a przed nią Modlitwy na Cmentarzu.

 5. Dziś puszka na Papieskie Dzieło Tysiąclecia a za tydzień na misje i w diecezji i Ks. Kazimierza.

 6. Trwa Różaniec. Niech Różaniec stanie się modlitwą naszych rodzin. Różaniec odmawiajmy też w domu. Dzieci przynoszą serduszka z dobrymi uczynkami.

 7. Dziś zapisy Intencji na 2019r.


·        

Dopilnować rocznic i jubileuszy


·        

Na daną Mszę zapraszam całą rodzinę


·        

Pięknie będzie być na tej Mszy do Komunii Św.


 1. W najbliższą sobotę 20.X. na Różaniec i Mszę Św. zapraszam z racji Dnia Nauczyciela wszystkich Nauczycieli obecnie pracujących nie tylko w Przewozie i nauczycieli emerytów. Zapraszam również w sobotę z racji Św. Łukasza Ewangelisty naszych Lekarzy i Pielęgniarki. Chcę się wraz z Wami modlić a po modlitwie zapraszam na plebanię na kawę.

 2. W piątek na 17.00 zapraszam młodzież na przygotowanie do Bierzmowania. Dla dorosłych spotkanie do Bierzmowania w sobotę o 16.00.

 3. Po Mszy Św. jest możliwość nabycia prasy katolickiej. Jest; Niedziela. Są kalendarze, kartki do wysłania na Boże Nar. Piękne Różańce biało czerwone, piękne książki o Papieżu Polaku.

 4. Album o naszej parafii.

 5. Badanie wzroku. Zaproszenie.

 6.  Odmówienie Różańca i Modlitwa do Świętego Michała Archanioła.

 7. Pamiętajmy o podjętej decyzji prac remontowych w Przewozie i Bóg zapłać za ofiary.

 8. Intencje Mszy Św. w tym tygodniu. Proszę sprawdzić.

 9. Wszystkim, Którzy w najbliższym tygodniu będą obchodzić swoje Urodziny, Imieniny czy różnego rodzaju Jubileusze życzę Błogosławieństwa Bożego.

 10. Polećmy Bogu jeszcze raz intencje Mszy Św.

 11. Życzę Wszystkim szczęśliwej niedzieli i niech Jezus czuwa nad nami.