Ogłoszenia Duszpasterskie

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

     XXIX Niedziela Zwykła 20. X. 2019

Przewóz 2019 r.

 1. Dziękuję za troskę o Kościół mieszkańcom Bucza. W tym tygodniu o to proszę mieszkańców Potoku. Szczęść Boże w tej trosce.
 2. W tym tygodniu będziemy wspominać;
 • 22. X. – wtorek – Św. Jana Pawła II
 • 23. X. – środa – Św. Jana Kapistrana
 1. Zostało jeszcze 10 dni października a więc i 10 dni Różańca. Zmobilizujmy się i przychodźmy do kościoła na tę modlitwę. Różaniec w tygodniu o 17.00.
 2. Z okazji uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego częściej odwiedzamy cmentarze. Niech będzie to wyrazem naszej kultury, ale i wiary w łączność z tymi, którzy odeszli do wieczności. Z wdzięczności za trud ich codziennego życia i poświęcenia dla nas, za wszelkie dobro od nich otrzymane, zanieśmy im dar modlitwy, a zwłaszcza dar Mszy św. i Komunii św. Zanieśmy im wreszcie w darze to, co naprawdę kosztuje trochę ofiary i poświęcenia z naszej strony - swoje nawrócenie i pokutę. Zaniesione wtedy przez nas na grób kwiaty i zapalona na nich nagrobna lampka staną się wyrazem czegoś, co jest cenne w oczach Boga, a nie tylko zewnętrznym zwyczajem i dekoracją. W obliczu śmierci i tajemnicy życia wiecznego nie wolno nam posługiwać się pustymi słowami i gestami.
 3. W dzień Wszystkich Świętych 1. XI. Nabożeństwa według kolejności;
 • 8.00 – Msza św. w Straszowie
 • 9.00 – Modlitwy na Cmentarzu w Dobrochowie
 • 10.00 – W Sobolicach Msza Św. w kościele i modlitwy na Cmentarzu
 • 12.30 – W Przewozie modlitwy (Mały i Duży Cmentarz) i Msza Św. na Cmentarzu.
 1. W Dzień Wszystkich Wiernych Zmarłych 2. XI. Msze Św.; Straszów 15.00;    Sobolice16.30;    Przewóz 18.00.
 2. Dziś składka inwestycyjna i puszka na Ks. Kazimierza i misje w naszej diecezji.
 3. Za tydzień na organistę.
 4. W dniach 1 i 2 XI można zyskać Odpust Zupełny nawiedzając kościół lub kaplicę. Przyjmując Komunię Św., odmawiając modlitwę Ojcze nasz, Zdrowaś Mario, Wierze w Boga i modlitwa w intencji Ojca Św. Ten odpust można ofiarować tylko za zmarłych. Odpust można zyskać tylko jeden raz dziennie.
 5. W piątek kolejne spotkanie przygotowujących się do Bierzmowania. W piątek o 18.00 przygotowanie dorosłych do Bierzmowania. Zapraszam chętnych po 21 roku życia a są bez Bierzmowania.
 6. Od 1-8. XI każdy kto pobożnie nawiedzi cmentarz i pomodli się za zmarłych zyska Odpust Zupełny. Odpust ten może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące.
 7. Cmentarz to miejsce święte. Pamiętajmy, aby było jak najmniej rozmów a jak najwięcej modlitwy. Pamiętajmy by nikt nie palił papierosów.
 8. W czwartek 31.X z Komunią Św. odwiedzę chorych.
 9. Już dziś zapraszam 31.X. na godz 19.00 na Spotkanie ze Świętymi. Zapraszam dzieci młodzież i dorosłych abyśmy razem cieszyli się ze świętymi ich świętością. Niestety zdążają się sytuacje że w przeddzień Wszystkich świętych dzieci i młodzież przebierają się za duchy uczestnicząc w Halloween i sa wspierani słodyczami. Pamiętajmy że jest to grzechem. Halloween jest to największe święto szatana czyli biorąc w tym udział czy wspierając jest tak jakby ktoś mówił szatanie jesteś moim bogiem, jesteś wielki. Jak mówił Św. Jan Paweł II i obecny Papież Franciszek katolik nie powinien uczestniczyć w takiej maskaradzie w której uwielbia się szatana. Grzech mają i ci co się przebierają i też ci którzy popierają to dając pieniądze czy cukierki. Również ci co robią dekoracje z dyni.
 10. Po Mszy Św. jest możliwość nabycia prasy katolickiej. Jest; Niedziela i Gość Niedzielny.
 11. /Pamiętajmy o podjętej decyzji prac remontowych w Przewozie i Bóg zapłać za ofiary.
 12. Intencje Mszy Św. w tym tygodniu. Proszę sprawdzić.
 13. Wszystkim, Którzy w najbliższym tygodniu będą obchodzić swoje Urodziny, Imieniny czy różnego rodzaju Jubileusze życzę Błogosławieństwa Bożego.
 14. Polećmy Bogu jeszcze raz intencje Mszy Św.
 15. Życzę Wszystkim radosnego Świętowania Niedzieli.