Ogłoszenia Duszpasterskie

 logo Wincenty        

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II Niedziela Adwentu 4. XII. 2022

Przewóz 2022 r.

 1. Dziękuję za troskę o Kościół mieszkańcom ul. Podmiejska. W tym tygodniu o to proszę mieszkańców ul. Kościelna A i Krótka. Szczęść Boże w tej trosce.
 2. W tym tygodniu będziemy wspominać;
 •       5. XII. – niedziela – II Niedziela Adwentu
 •        6. XII. – poniedziałek – Św. Mikołaja
 •       7. XII. – wtorek – Św. Ambrożego
 •       8. XII. – środa – Niepokalanego Poczęcia NMP
 •       12. XII. – niedziela – III Niedziela Adwentu
 1. Odpust Parafialny w Przewozie ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP będzie w sobotę 10. XII. O godz. 12.00. Mszę św. poprowadzi Ks. Stanisław Deszcz, Proboszcz z Gozdnicy. Na Odpust zapraszam całą parafię. Spowiedź przed Odpustem codziennie od 16.30.
 2. W czwartek (8.XII) od 12-13 - Godzina Łaski. Kto w tym czasie będzie prosił Maryje Ona nie zostawi bez pomocy. Kto może zapraszam w tym czasie do Kościoła lub można modlić się w domu. Natomiast po Mszy św. zapraszam na prywatną Adorację.
 3. Spowiedź przed świętami Bożego Narodzenia będzie w Przewozie 21. XII (środa).
 4. Dziś zmiana różańca na filiach.
 5. W tym roku święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa przypada na 30 XII w piątek. Zapraszam wszystkich, którzy w tym roku obchodzą wszelkie Jubileusze: zawarcia Sakramentu Małżeństwa, urodziny. Zapraszam również tych, którzy swoje jubileusze obchodzili w czasie pandemii, gdzie niemożliwe było świętowanie w kościele. Dlatego proszę tych Którzy chcą tak uroczyściej obchodzić swoje rocznice i Jubileusze do zakrystii by zgłosili swoją obecność.
 6. Do 22. XII trwa konkurs na zrobienie Szopki Bożonarodzeniowej.
 7. We wtorek Św. Mikołaja. Do naszej parafii Św. Mikołaj wybiera się w przyszłą niedzielę 11.XII.
 8. Adwent to czas oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Zapraszam na Roraty - w Przewozie codziennie o 17.00, w sobotę o 16.00. Natomiast na filiach - Roraty w Straszowie w piątek o godz. 18.30, a w Sobolicach w sobotę o godz. 18.00.
 9. Są rozprowadzane opłatki i świece Wigilijne. Świece małe są po 10zł, Świece duże po 20 zł. Ofiary ze świec będą przeznaczone dla dzieci potrzebujących.
 10. Prasę, Opłatek, świece wigilijne ma P Kościelny.
 11. Dziś swoimi ofiarami do puszek będziemy wspierać kościoły na wschodzie. Wielu naszych rodaków na Wschodzie czeka na naszą pomoc.
 12. Wigilia za dwa tygodnie w sobotę 24. XII.
 13. Proszę strażaków by pomyśleli o wystroju kościoła na święta. Dziękuję P. Komendantowi i P. Robertowi Fedyk za założenie nowych halogenów w prezbiterium. Dziękuję też P. Kazimierzowi Fedyk za naprawienie spryskiwacza do dezynfekcji rąk i za zakupienie nowych.
 14. Bóg zapłać za wszystkie ofiary na nasz kościół.
 15. Intencje Mszy Św. w tym tygodniu.
 16. Kolejny już raz zapraszam i zachęcam do udziału we Mszy Św. w dzień powszedni. Roraty.
 17. Wszystkim, którzy w najbliższym tygodniu będą obchodzić swoje Urodziny, Imieniny czy różnego rodzaju Jubileusze życzę Błogosławieństwa Bożego.
 18. Polećmy Bogu jeszcze raz intencje Mszy Św.
 19. Życzę Wszystkim szczęśliwej niedzieli i niech Jezus czuwa nad nami.