Ogłoszenia Duszpasterskie

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

II Niedziela Zwykła 16. I. 2022

                              Przewóz 2022 r.

 1.      Dziękuję za troskę o Kościół mieszkańców z ul. Szkolna i Zielona. W tym tygodniu o to proszę mieszkańców z ul. Sportowa. Szczęść Boże w tej trosce.
 2.       W tym tygodniu będziemy wspominać;
 •       19. I. – środa – Św. Józefa Pelczara
 •       20. I. – czwartek– Św. Fabiana
 •       21. I. – piątek – Św. Agnieszki
 •       22. I. – sobota – Św. Wincentego Pallottiego
 1.      Ferie rozpoczęte. Będąc w domu czy wyjeżdżając na ferie bądźmy wierni Bogu w modlitwie i Mszy Św. i przypominajmy sobie nawzajem o roztropności i rozwadze i bezpieczeństwie.
 2.        Dzień Judaizmu w Polsce w poniedziałek 17. I
 3.       Od wtorku rozpoczyna się tydzień modlitw o Jedność Chrześcijan.
 4.       Środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy i Cudownego Medalika.
 5.      W piątek Dzień Babci a w sobotę Dzień Dziadka. Wszystkim naszym drogim Seniorom składam serdeczne życzenia obfitości łask Bożych a tych, których już Bóg zabrał, obejmujemy gorącą modlitwą prosząc dla nich o radość wieczną. Z wielką miłością i dobrocią patrzymy na nasze babcie i dziadków, dziękując im za przekazany nam dar wiary św. Pamiętajmy, zatem o babciach i dziadkach w ich święto nie tylko wręczając im drobne upominki i dowody sympatii, ale nade wszystko w modlitwie. Niestety wirus pokrzyżował plany i za babcie i dziadków będziemy się modlić w czwartek i piątek.
 6.      Za tydzień we wtorek 25.I. Święto Nawrócenia św. Pawła – jest to także 403 rocznica powstania Zgromadzenia Księży Misjonarzy.
 7. Ze względu na wirusa zapraszam na Kolędę do Kościoła. Oczywiście jeśli ktoś ma życzenie to z kolędą z chęcią pójdę do Waszego domu. Na Mszy Św. będę modlił się za uczestników i nie tylko. Tak jak w ubiegłym roku nasze kolędowanie, modlitwa i prośba o błogosławieństwo dla domu przybierze bardziej wspólnotową formę. Do Kościoła będę zapraszał ulicami jednak jak komuś nie będzie dzień pasował może przyjść w inny. Proszę zabrać buteleczkę na wodę świeconą by później samemu pokropić mieszkanie i wspólnie się pomodlić. W tym roku ofiary składane przy okazji Mszy kolędowej będą w całości przeznaczone na remont naszego Kościoła. Ofiary z przeznaczeniem na Remont proszę składać w podpisanych kopertach. Jeśli tylko ofiara kolędowa to bez podpisu. Wszystkie ofiary pójdą na remont.
 8.      Zaległe Kolędy.
 9.      Po błogosławieństwie wszystkich zapraszam do Szopki do Dzieciątka Jezus by prosić byśmy również za rok mogli tu w kościele stanąć przed Jego Obliczem. Przy tej okazji dziękuję za ofiary, które wrzucacie śpiewającemu Aniołkowi.
 10.       W sobotę 22.I. jest 36 rocznica śmierci Sługi Bożego Bp Wilhelma Pluty.
 11.       Zapraszam do Aniołka. Jest Niedziela i Gość, są też Gromnice z prawdziwego wosku.
 12.       Pamiętajmy o podjętej decyzji remontu w Przewozie i Bóg zapłać za ofiary.
 13.       Intencje Mszy Św. w tym tygodniu. Proszę sprawdzić.
 14.       Wszystkim, Którzy w najbliższym tygodniu będą obchodzić swoje Urodziny, Imieniny czy różnego rodzaju Jubileusze życzę Błogosławieństwa Bożego.
 15.        Polećmy Bogu jeszcze raz intencje Mszy Św.