Ogłoszenia Duszpasterskie

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

II Niedziela Zwykła 19. I. 2020

                              Przewóz 2020 r.

 1. Dziękuję za troskę o Kościół mieszkańców z ul. Wojska Polskiego gr.II. W tym tygodniu o to proszę mieszkańców z ul. Wojska Pol gr III i Kwiatowa. Szczęść Boże w tej trosce.
 2. W tym tygodniu będziemy wspominać;
 • 20. I. – poniedziałek – Św. Fabiana
 • 21. I. – wtorek – Św. Agnieszki
 • 22. I. – środa – Św. Wincentego Pallottiego
 • 24. I. – piątek – Św. Franciszka Salezego
 • 25. I. – sobota – Nawrócenie Św. Pawła
 1. Środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy i Cudownego Medalika.
 2. W sobotę Święto Nawrócenia św. Pawła – jest to także 401 rocznica powstania Zgromadzenia Księży Misjonarzy. W święto Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła, przypadające w sobotę, prośmy o łaskę, aby Pan również nas, chociaż trochę zechciał nawrócić. Tego nawrócenia potrzebujemy, na co dzień. Jak Święty Paweł, powinniśmy stać się narzędziem Bożym, a wpatrując się w jego wspaniały wzór, kroczyć wiernie po drogach wiary. Ponieważ to święto Misjonarskie zapraszam na Msze wszystkie grupy parafialne: Róże Różańcowe, Radę Ekonomiczną i Parafialną, Caritas, Ministrantów i Dzieci Maryi no i oczywiście WSZYSTKICH Parafian.
 3. Zapraszam wszystkich; dzieci, młodzież i dorosłych do podejścia do Szopki Betlejemskiej i tak duchowo nawiedzić Świętą Rodzinę.
 4. We wtorek Dzień Babci a w środę Dzień Dziadka. Wszystkim naszym drogim Seniorom składam serdeczne życzenia obfitości łask Bożych a tych, których już Pan zabrał, obejmujemy gorącą modlitwą prosząc dla nich o radość wieczną. Z wielką miłością i dobrocią patrzymy na nasze babcie i dziadków, dziękując im za przekazany nam dar wiary św. Pamiętajmy, zatem o babciach i dziadkach w ich święto nie tylko wręczając im drobne upominki i dowody sympatii, ale nade wszystko w modlitwie. U nas za babcie i dziadków modliliśmy się wczoraj. Była też herbata i ciasto i prezenty i wiele radości.
 5. W środę 22.I. jest 34 rocznica śmierci Sługi Bożego Bp Wilhelma Pluty.
 6. Dziś Koncert Kolęd w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Puszka na Żarskie Hospicjum.
 7. Za tydzień we wtorek 4. II organizuję wycieczka do Karpacza. Wyjazd z przed kościoła o 7.00 a powrót o 19.00. Po Mszy proszę w zakrystii o potwierdzenie wyjazdu.
 8. Za tydzień ofiary do puszki na P. Organistę.
 9. Zapraszam do Aniołka. Jest Niedziela i Gość.
 10. Pamiętajmy o podjętej decyzji remontu w Przewozie i Bóg zapłać za ofiary.
 11. Intencje Mszy Św. w tym tygodniu. Proszę sprawdzić.
 12. Wszystkim, Którzy w najbliższym tygodniu będą obchodzić swoje Urodziny, Imieniny czy różnego rodzaju Jubileusze życzę Błogosławieństwa Bożego.
 13. Polećmy Bogu jeszcze raz intencje Mszy Św.