10.12.2022 r. - Odpust Parafialny

Ks. Kot
Drodzy Parafianie!
Odpust Parafialny w Przewozie ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP będzie w sobotę 10. XII. 2022 r. o godz. 12.00. Mszy Świętej przewodniczyć będzie Ks. Stanisław Deszcz, Proboszcz z Gozdnicy. Na Odpust zapraszam całą parafię. Spowiedź przed Odpustem codziennie od 16.30.
Jak co roku proszę Strażaków o upiększenie kościoła. W zależności od pogody będzie procesja. Strażaków proszę o przybycie z pocztem sztandarowym, o niesienie baldachimu i prowadzenie księdza. Podczas procesji Figurki Matki Bożej i Jezusa będą nieść kandydaci do Bierzmowania, Róże Różańcowe by niosły sztandar Żywych Róż, natomiast Rada Sołecka sztandar Wincentyński i Jezu ufam Tobie. Dziewczynki zapraszam w białych sukniach z lampionami, a chłopców do dzwonienia.
Ks. Jerzy Kot CM - Proboszcz

08.12.2022 r. - GODZINA ŁASKI

Ks. Kot
Drodzy Parafianie!
W uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP - 08 grudnia 2022 r. zapraszam do kościoła parafialnego od godz. 12:00 - 13:00 będzie GODZINA ŁASKI, kto nie może być w tym czasie w kościele może modlić się w domu lub gdziekolwiek jest. Wypraszajmy łaski dla siebie, swoich Bliskich, Parafii i całego świata.
Po Mszy Św. wieczornej zapraszam na prywatną Adorację Najświętszego Sakramentu.
Ks. Jerzy Kot CM - Proboszcz
Więcej informacji na temat Godziny Łaski na stronie https://adonai.pl/maryja/?id=91. Zachęcam do przeczytania.

04.12.2022 r. - II Niedziela Adwentu

Ks. Kot

W II Niedzielę Adwentu uświadamiamy sobie, że już coraz bliżej spotkania z Chrystusem. Dzisiaj usłyszymy słowo wielkiego proroka Adwentu zachęcającego nas, abyśmy przygotowali drogę Panu. Zróbmy wszystko, aby to wołanie do nas dotarło. Pozwólmy się zaniepokoić wołaniem Jana Chrzciciela.

29.11 - 07.12.2022 r. - Duchowe przygotowanie do Odpustu parafialnego

Ks. Kot
Drodzy Parafianie
Od wtorku 29.11.2022 r. trwa Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP przygotowująca nas duchowo do Odpustu parafialnego. Zapraszam Wszystkich bardzo serdecznie do wspólnej modlitwy - bo odpust to nie tylko kramy, ale przede wszystkim wypraszanie Bożych łask dla nas wszystkich i całej Parafii. Włączmy się w ten szturm do Nieba.
ks. Jerzy Kot CM - Proboszcz

KONKURS Szopek Bożonarodzeniowych

Ks. Kot

Bardzo serdecznie zapraszam WSZYSTKIE DZIECI do wzięcia udziału w Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych. Mogą to być prace RODZINNE. Szopki należy składać do 22 XII 2022 r.

ks. Jerzy Kot CM - Proboszcz

Roraty 2022 r.

Ks. Kot

Od poniedziałku 28.11.2022 r. zapraszam Wszystkich Parafian - dzieci, młodzież, dorosłych do udziału w Roratach. Marana Tha, Przyjdź Panie Jezu... Proszę przynieśmy ze sobą lampiony. Dzieci dodatkowo serduszka.

 

 

Wiersz Pana Władysława Chałupki

Ks. Kot

Czcigodny Księże Proboszczu!

Dziękuję pięknie za zdjęcie oryginalnego ołtarza. Przywołało mi ono wspomnienie z procesji Bożego Ciała w Przewozie w 1964 r. Procesji szła wtedy z kościoła ulicą Kościelną w stronę pomnika poległych żołnierzy, następnie skręcała w lewo w kierunku Potoku, mijała szkołę i za domami  skręcała w lewo w polną drogę okalającą park (po prawej stronie było pole obsiane żytem), potem dalej wzdłuż fosy do ulicy wyjazdowej do Sobolic i znowu w lewo do kościoła.

Czytaj więcej...